13
září
2020
Závody v inline bruslení
Alena N. 16. 10. 2020

V neděli 13. září odpoledne se na inline dráze ve sportovním areálu na Frýdecké ulici uskutečnil druhý ročník závodů v inline bruslení.

Za krásného letního počasí vyrazilo 30 děti různých věkových kategorií, 3 trenéři a rodič s nadšením na trať. Z původně naplánovaného pětiboje se nakonec stal pouze „čtyřboj“. Děti si postupně vyzkoušely závod na jedno kolo (500 m), sprint na 100 m, slalom a štafetu a trenéři jim šli ukázkově příkladem.

V závodě na jedno kolo na inline dráze měl každý závodník 2 pokusy na vylepšení svého času. Poté následoval tzv. sprint na 100 metrů, kde děti vyvinuly svou maximální rychlost.

Po krátkém odpočinku byla pro děti připravena dovednostní soutěž – slalom mezi tyčemi a kužely. Přestože závodníkům začínaly pomalu docházet síly, do závodu štafet dali opět své maximum. Každý ze závodníků jel půl kola a děti ukázaly nejen týmového ducha, ale i silnou vůli.

Za každou disciplínu v tomto „čtyřboji“ získaly děti body a nakonec byli vyhodnoceni ti nejlepší v každé věkové kategorii. Medaili obdrželi také nejlepší závodníci v každé věkové kategorii za nejlepší časy v závodě na jedno kolo a ve slalomu.

Až na pár rozbitých kolen si všechny děti toto sportovní odpoledne náležitě užily. Děkujeme všem závodníkům za účast a jejich rodičům za podporu a skvělou diváckou atmosféru. 

 

POZVÁNKA NA ZÁVODY V INLINE BRUSLENÍ

Zveme všechny děti na druhý závod v inline bruslení, který se uskuteční ve sportovním areálu na Frýdecké.

Délky tratí od 100 m po 2000 m v kategoriích jednotlivců, dvojic a štafet. Na děti čekají také závody ve slalomu a další doplňkový program.
Věkové kategorie: 4-7 let, 8-11 let, 12-15 let, 16 a více let
Startovné je zdarma. Registrace od 13 hod.
Nejmladší závodníci mohou na trať vyrazit s pěším doprovodem. Dětem vřele doporučujeme helmu a chrániče rukou.
Přijďte si zabruslit! Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Rubriky

Kalendář akcí