listopad
2021
Turnaj ve stolním tenise O pohár města Český Těšín
Aneta H. 25.11.2021

Turnaj ve stolním tenise registrovaných hráčů 21.11.2021 O pohár města Český Těšín

V neděli 21.22.2021 se konal již druhý turnaj ve stolním tenise na naší Sportovní hale. Tentokrát se jednalo o turnaj registrovaných hráčů a hráček. Sjelo se zde okolo padesáti sportovců z Českého Těšína, Havířova, Třince, Karviné a okolních obcí, kteří si opět zahráli na dvanácti pingpongových stolech.

Ve dvouhře byli hráči rozděleni do dvanácti skupin. První fáze se odehrála skupinově. V druhé fázi byli hráči nasazeni do hracího pavouku podle umístění ve skupinách. Ve čtyřhře se hrálo pavoukovým systémem na jednu porážku. Všechny odehrané zápasy měly velmi vysokou, profesionální úroveň. Třetí příčku ve čtyřhrách obsadili Marian Koždoň a Jakub Urbanczyk, druhé místo Lubomír Kletenský a Matyáš Navedla a zlato vybojovali sourozenci Markéta a Aleš Rusnákovi.

Ve dvouhrách získal bronz Matěj Mazůrek z SKST Havířov, stříbro František Skácelík z TJ Slavoj Český Těšín a zlatou příčku zaslouženě obsadil Aleš Rusnák z SKST Havířov, který vyhrál Putovní pohár města Český Těšín. Výhercům gratulujeme.

Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci obou turnajů ve stolním tenise na naší Sportovní hale, zvláště panu Jakubovi Urbanczykovi, který zastupuje oddíl stolního tenisu v Českém Těšíně. Děkujeme středisku volného času Amos, které nám zapůjčilo stoly. Velké díky patří i panu Miloslavovi Vavrysovi, autorovi nádherné knihy 100 let osobností sportu Českého Těšína, kterou věnoval každému vítězi turnaje.

Jsme moc rádi, že se nám oba turnaje povedlo zorganizovat a moc se těšíme na příští rok !