červen
2018
Olsa Activ Race - výsledky V., VI. a VII. etapy
Alena N. 14.06.2018

Ve dnech 8.-10.6.2018 se uskutečnily závěrečné tři etapy závodu Olsa Activ Race. Do páteční V. etapy, která startovala v pět hodin odpoledne z města Istebna, se vydalo na běžeckou a cyklistickou trať dohromady 51 závodníků. Organizátoři připravili velmi náročnou trať, která přiměla především mnohé běžce sáhnout si až na dno svých sil. Tato etapa zavedla závodníky zpět na českou stranu, jelikož byl její cíl situován do Městského lesa v Jablunkově. Vítězem V. etapy dlouhé 14,3 km se stal s časem 1h:06 Maciej Liszka, mezi ženami zvítězila Jana Byrtusová s časem 1h:09. Na cyklistické trati zvítězili Szymon Boruta a Michalina Kuźma

Výsledky 5. etapa - běh     Výsledky 5.etapa - kolo

Sobotní VI. etapa startovala na náměstí v Jablunkově. Přestože tato etapa nebyla svým profilem tolik náročná, avšak dlouhá 16,8 km, vzhledem k horkému počasí, které v průběhu závodu panovalo, nebylo pro závodníky snadné danou trasu překonat. Nenašel se však žádný závodník, který by se s nástrahami počasí nevypořádal a do cíle na atletický stadion v Třinci nedorazil. Jako první muž do cíle doběhl za 1h:06 Jakub Vacovský a jako první žena Darina Delinová. Cyklistickou trasu dlouhou 20,5 km zvládli nejlépe Szymon Bochenek a opět Michalina Kuźma. Mezi závodníky na kole byl i Stanislav Spok, který se v 71 letech stal vůbec nejstarším účastníkem závodu.

Výsledky 6. etapy - běh     Výsledky 6. etapy - kolo

Do závěrečné VII. etapy dlouhé 7,9 km pro běžce a 18,7 km pro cyklisty vyrazilo od koupaliště v Třinci celkem 54 závodníků, na které již čekal poklidný doběh resp. dojezd do cíle v parku Adama Sikory v Českém Těšíně.  Za pouhých 29 minut doběhl do cíle Bartosz Misiak a stal se tak vítězem poslední etapy. Grażyna Zębik ovládla závod běhu žen. Mezi cyklisty potvrdili svou vedoucí pozici Łukasz Firla a Michalina Kuźma, která zvítězila v šesti etapách a pouze jednou se umístila na 2. pozici. Až se objevili v cíli všichni závodníci, přišel na řadu závěrečný ceremoniál s vyhlášením celkových vítězů etapového závodu Olsa Activ Race.

Výsledky 7. etapy - běh     Výsledky 7. etapy - kolo

Celkovým vítězem v běhu můžu se stal Arkadiusz Firla a mezi ženami Grażyna Zębik, jenž zvítězila celkem v pěti etapách. V cyklistických závodech nenašel přemožitele Łukasz Firla a závody mezi ženami ovládla Michalina Kuźma