28
duben
2018
Olsa Activ Race - výsledky I. a II. etapy
Alena N. 11. 5. 2018

Do první etapy závodu Olsa Activ Race, která se konala 28. dubna, vyrazilo celkem 52 závodníků. Start i cíl úvodní etapy proběhl na náměstí v Cieszyně, kde byl kromě závodní kanceláře připraven i program pro děti a další účastníky, kteří se závodu nezúčastnili přímo na trati. 

Ještě než se závodníci uchýlili ke startu, čekala na ně zahřívací rozcvička pod vedením sportovního trenéra, pak už nic nescházelo k zahájení závodu na šestikilometrovou trať ulicemi Cieszyna a Českého Těšína. O něco později vyrazili na trať také cyklisté, které čekal více než 20 km dlouhý okruh přes Třinec, českotěšínský park A. Sikory a centrum města Cieszyna. 

Nikterak náročná běžecká trať vedoucí přes Sportovní lávku, most Svobody a zpět na cílovou metu dělala nejmenší problémy Michalu Ostruszkovi reprezentujícího Běžeckou skupinu v Českém Těšíně. Na druhém místě doběhl Arkadiusz Firla a na třetím Rostislav Pietrzyk. Mezi ženami ovládla úvodní etapu Grażyna Zębik, za ní doběhla Magdalena Pietrzyk a třetí se umístila Beata Zagórska

Nejlepší cyklisté absolvovali první etapu v čase těsně pod hodinovým limitem. Vítězem se stal Krzysztof Kiljan, ženskou část vyhrála Michalina Kuźma, jejíž čas by v celkovém hodnocení stačil na skvělé šesté místo. 

Další den, tedy v neděli 29. dubna 2018, se všichni zúčastnění přesunuli do města Skoczów, kde byl naplánován start druhé etapy. I tady se jako první na trať vydali běžci, na které však čekal přísnější profil tratě o délce bezmála patnácti kilometrů. Závodníci se museli vypořádat nejen s délkou etapy, ale rovněž se slunečným a větrným počasím, které všem bralo spousty sil. Nejlépe se se závodem vypořádal Marek Chrascina z Jablunkova, jenž do cílového města - Brenné doběhl pod jednu hodinu a druhého v pořadí, vítěze první etapy Michala Ostruszku, porazil o devět minut. Ten si díky druhému místu upevnil pozici v čele průběžného pořadí Olsa Activ Race. V ženské kategorii zvítězila stejně jako v první etapě Grażyna Zębik a rovněž i ona bude v třetí etapě vybíhat jako průběžně vedoucí závodnice. 

Cyklistická část dlouhá 32 kilometrů se odehrála v režii bratrů Borutových, kteří již od startu vytvořili skupinku společně s Patrykem Mitręgou. Nakonec se odtrhl Adrian Boruta, který dorazil do cíle s půlminutovým předstihem před svým bratrem Szymonem. Vedoucím závodníkem po dvou etapách je Tomasz Bochenek, který má minimální náskok přes Szymonem Borutou. Jako první žena se objevila v cíli Michalina Kuźma, která díky druhému víkendovému vítězství potvrdila pozici vedoucí závodnice. 

Třetí etapa, která čeká závodníky v sobotu 12. května, vede z Ustroně do Wisly. Pro běžce je připravena trať o délce 11 km, zatímco cyklisté absolvují dvojnásobnou trasu, tedy 22 km. 

Čtvrtá etapa se uskuteční v neděli 13. května a povede z Wisly do Istebné. Na závodníky čekají trasy s obdobnou délkou i náročností jako v sobotní etapě. 

Rubriky

Kalendář akcí