01
duben
2017
Mistrovství Moravskoslezského kraje v orientačním běhu
Alena N. 6. 4. 2017

V sobotu 1.4.2017 se v Českém Těšíně za slunečného, téměř letního počasí uskutečnilo mistrovství Moravskoslezského kraje v orientačním běhu, které pod záštitou města Český Těšín a ve spolupráci se Správou účelových zařízení Český Těšín připravil oddíl orientačního běhu TJ TŽ Třinec. Centrem závodu se stalo místní městské koupaliště, v jehož areálu bylo zřízeno provizorní stanové městečko, v němž probíhala registrace závodníků. V blízkosti koupaliště byl rovněž umístěn prostor startu a cíle.

Samotná trať vedla částí Český Těšín - Hrabinská a v přilehlém okolí. Kromě klasických kategorií pro závodní běžce připravili pořadatelé také kategorie pro veřejnost, tzv. kategorii HDR, která je určena pro děti s doprovodem a pak kategorii P určenou pro nově příchozí, neregistrované závodníky. Díky této iniciativě se zejména první jmenované kategorie zúčastnila spousta rodičů s dětmi, pro které to bylo první seznámení s orientačním během.

Co se týká hlavních kategorií, tak v ženách vyhrála Kateřina Fujáková před Soňou Létalovou a polskou závodnicí Hannou Marszałek. Mezi muži si pro vítězství doběhl polský závodník Tomasz Jurczyk, druhý skončil Michal Frainšic a bronzovou medaili získal Petr Pospíšil.

 

 

Rubriky

Kalendář akcí