24
březen
2019
Hokejový turnaj Pohár SÚZ 2019
Alena N. 31.03.2019

Již 3. ročník hokejového turnaje neregistrovaných hráčů „Pohár SÚZ“ se odehrál v neděli 24. 3. 2019 na zimním stadionu v Českém Těšíně.

HC Těšín | Válec Team | HC Javorový | Faja Team | SÚZ Č.T. | Rodiče HC Vlci | HC Kanada | Silesian Stars

Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, v nichž se hrálo o umístění pro playoff. Nejlepší pozici pro závěrečné boje si v dopolední „skupině A“ třemi výhrami připravil obhájce titulu tým HC Těšín, jenž v loňském roce startoval pod názvem HC Bizoni. Ostatní týmy této skupiny dokázaly zvítězit v jednom zápase, a tak o pořadí rozhodovalo skóre. Na druhém místě skončil díky nejlepšímu skóre Válec Team, na třetím místě pak HC Javorový a na místě čtvrtém Faja Team.

V odpolední „skupině B“ se střílelo o poznání méně gólů. Z šesti utkání skončila dokonce čtyři remízou. S jednou výhrou a dvěma remízami zvítězil ve skupině tým HC Kanada. Tým SÚZ Český Těšín s jednou výhrou, remízou i prohrou skončil na druhém místě. Tři remízy stačily rodičům a trenérům z HC Vlci pouze na 3. místo. Pro Silesian Stars znamenalo 4. místo ve skupině velmi těžké první kolo ve vyřazovací části proti obhájci titulu HC Těšín.

Po odehrání obou skupin bylo v 16 hodin zahájeno první čtvrtfinále. S nováčkem turnaje Silesian Stars si HC Těšín poradili poměrem 3:0. Loňský finalista SÚZ Č.T. nestačil hned v úvodním utkání po samostatných nájezdech na HC Javorový. Pravidelný účastník turnaje Válec Team porazil tým Rodiče HC Vlci 4:0 a hráči HC Kanada postoupili do semifinále bez boje, jelikož Faja Team z důvodu daleké cesty domů z turnaje odstoupil.

Zápas od zápasu zlepšující se HC Javorový zastavil v semifinále cestu za obhajobou titulu týmu HC Těšín a hned při své první účasti v turnaji vybojoval finále. V druhém semifinále zvítězil Válec Team proti HC Kanada a i přes pomalejší rozjezd a ne příliš přesvědčivé výkony ve skupině se probojoval stejně jako v prvním ročníku opět do finále.

V zápase o 3. místo byli šťastnější hráči HC Kanada, jenž porazili poměrem 2:0 HC Těšín a mohli se radovat alespoň z bronzové příčky.

Ve finále si šel Válec Team od první minuty za svým cílem - podruhé tento turnaj vyhrát, což se jim díky vítězství 3:0 nad mužstvem HC Javorový podařilo. Nejen, že Javorovému oplatili porážku ze skupiny, ale mohli se radovat z dalšího titulu.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jiří Klus z Válec Teamu, který nastřílel 4 góly a třikrát asistoval. S pěti vstřelenými góly se nejlepším střelcem stal Jakub Zogata z HC Těšín a jako nejlepší brankář byl oceněn Jiří Szarzec hrající za HC Kanada, jenž z důvodu zranění brankáře během turnaje odchytal také několik zápasů za HC Javorový.

Děkujeme všem za účast a budeme se těšit zase příští rok.

Další fotografie naleznete na našem Facebooku

Rubriky

Kalendář akcí