20
červenec
2021
Čokoládová tretra počtvrté v Českém Těšíně
Alena N. 27. 7. 2021

20. července se konal ve sportovním areálu Frýdecká již čtvrtý ročník Čokoládové tretry v Českém Těšíně. I přes hrozbu deště se počasí nakonec ukázalo pro běžecké závody ideální, a to možná i díky paní starostce Českého Těšína, která společně s dětmi při zahajovacím proslovu odehnala dešťové mraky.

Tento ročník běžeckého závodu byl velmi úspěšný, zúčastnilo se bezmála 150 nadšených dětí různých věkových kategorií za přítomnosti rodičů, sourozenců, prarodičů i dalších diváků. Soutěžilo se v šesti věkových kategoriích, kdy nejmladší účastníci startovali v náručí svých rodičů v závodu na 30 metrů. Následoval běh na 60 metrů batolat a předškoláků. Batolata zvládla trať s pomocí rodičů za ruku, předškoláci poté již běželi jako ostřílení závodníci a nejlepší tři z kategorie děvčat i chlapců po běhu hrdě vystoupali na stupně vítězů.

Poté přišly na řadu starší děti ve věku 6 – 11 let, na které čekaly postupové disciplíny – tratě o 100, 200 a 300 metrech a hod raketkou. Všechny děti byly v cíli odměněny sladkou cenou v podobě bonbónů Pedro, medaili a diplom získaly vždy první tři nejlepší časy v dané kategorii dívek a chlapců. Závodníci s nejlepšími časy v postupových disciplínách obdrželi navíc vstupenku na finále Čokoládové tretry, které se koná 21. září 2021 v Ostravě.

Patronem letošního ročníku se stal velmi úspěšný atlet Jiří Mužík, halový mistr Evropy, vícemistr Evropy, český rekordman, dvojnásobný olympionik, jehož specializací byl běh na 400 metrů a 400 metrů překážek. V průběhu celého odpoledne předával dětem medaile a diplomy, rozdával podpisy i úsměvy.

Všem finalistům blahopřejeme, dětem děkujeme za účast a jejich doprovodu za podporu a skvělou atmosféru. Protože jak se říká: není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Těšíme se na příští rok!

Výsledky: zde
Další fotky: zde a na našem Facebooku

Rubriky

Kalendář akcí