16
květen
2023
Čokoládová tretra 2023
Alena N. 19. 5. 2023

V úterý 16.5.2023 se v areálu sportoviště Frýdecká konala tradiční akce mladých běžců Čokoládová tretra.
Závody a první běh, kterým byla kategorie miminek v náručí, přišel zahájit starosta Českého Těšína Karel Kula. Následovaly běhy batolat za ruku, předškoláků až po soutěžní běhy, ze kterých závodníci postupují do semifinálového kola v Ostravě, kde budou mít možnost zabojovat o účast ve finále Čokoládové tretry v rámci Zlaté tretry Ostrava. I když bylo pochmurné počasí, běžeckých disciplín se zúčastnilo celkem 202 dětí, které předváděly neskutečné výkony. Maskot Pedro rozdával v cíli všem účastníkům zasloužené sladké odměny. Doprovodné soutěže - hodem raketkou, se účastnilo 30 dětí a i tyto děti si vyházely postup do dalšího kola.

Známá atletická jména Jiří Mužík a Zdenek Stromšík předávali nadšeným dětem medaile a diplomy. Jiří Mužík se závodníkům věnoval také v jeho testovací zóně, jenž je novinkou doprovodného programu letošní série závodů. Pro děti i rodiče byla připravena  autogramiáda.

Je až neuvěřitelné, kolik závodníků a s jakou radostí se postavilo na start místy až za vydatného deště. Těšínské kolo Čokoládové tretry ukázalo, že se tato akce stále těší velkému zájmu dětí i rodičů. 

Výsledky závodů: https://online.atletika.cz/vysledky/68109

Fotografie: zde

Děkujeme všem za účast a uvidíme se zase příští rok! 

Sledujte nás také na instragramu a už vám žádná další událost neunikne. Instagram SÚZ

Rubriky

Kalendář akcí