01
září
2020
Čokoládová tretra 2020
Alena N. 14. 10. 2020

Běžecký závod za trvalého deště

Dne 1. září se ve sportovním areálu na Frýdecké uskutečnil jeden ze závodů běžeckého seriálu Čokoládová tretra. Hlavním pořadatelem akce je SSK Vítkovice, vždy ve spolupráci s místním atletickým oddílem. Jelikož Český Těšín nemá atletický oddíl, místním organizátorem byla Správa účelových zařízení, p.o. S atletickými rozměry této akce pomáhali profesionální kolegové z Ostravy.

Od rána vydatně pršelo, avšak atletika a zejména běh je sport, který se provozuje za každého počasí. Mladí i dospělí atleti jsou na takové rozmary počasí zvyklí, ti nejmenší se museli vyrovnat s novou zkušeností. Českotěšínský závod opět potvrdil, že atleti nejsou z cukru. Přestože lilo jako z konve, na start se postavilo 60 dětí, které šly do závodu naplno. Odhodlání závodníků, jejich rodičů, obětavost a profesionalita rozhodčích udělaly ze závodu netradiční zážitek.

Novinkou letošního ročníku pro nejstarší děti byl hod oštěpem, tedy jeho dětskou náhradou – raketkou. První tři děti v každé kategorii obdržely medaili, diplom a v postupových disciplínách (100m, 200m, 300m a hod oštěpem) také nominační list do semifinále v Ostravě - Vítkovicích, jehož se zúčastnily všechny děti z Moravskoslezského kraje, které se v základních kolech nominovaly.

Poděkování a gratulace tak patří všem, kdo dokázali zvládnout závod i v těchto náročných podmínkách.

 

Fotogalerie: zde

Výsledky zde: https://online.atletika.cz/vysledky/43231

Rubriky

Kalendář akcí