07
listopad
2021
Amatérský turnaj ve stolním tenise 2021
Aneta H. 10.11.2021

Amatérský turnaj ve stolním tenise 7.11.2021

7.11.2021 byl den, kdy se naše víceúčelová Sportovní hala proměnila v nádhernou hernu stolního tenisu. Tento den se konal amatérský turnaj pro všechny milovníky tohoto sportu. Ve spolupráci s oddílem stolního tenisu Český Těšín, se nám podařilo připravit pro hráče dvanáct pingpongových stolů s veškerým příslušenstvím, které k turnajům patří. Jelikož vybavením pro hraní stolního tenisu naše Sportovní hala nedisponuje, bylo nutné si šest stolů zapůjčit ze střediska volného času Amos a šest z oddílu stolního tenisu v Českém Těšíně. Ohrádky, jež oddělovaly stoly a zabraňovaly odlétávání míčků při hře a počítadla pro rozhodčí jsme si zapůjčili od TJ Slavoj Ostrava. Velké díky patří panu Jakubu Urbanczykovi     za spolupráci při této organizaci.

Tento nedělní den otevřeli paní starostka a 1.místostarosta Českého Těšína, kteří svým projevem přivítali hráče i diváky. Poté se ujal slova pan Milan Weber, který byl před padesáti lety jedním ze zakladatelů oddílu stolního tenisu v Českém Těšíně. Během prezentace fotografií nás provedl historii tohoto sportu v našem městě. O nádhernou podívanou se postarala českotěšínská jednička Jakub Urbanczyk a hráč extraligového celku SKST Tesla Batteries Havířov Aleš Rusnák při exhibičním zápase.

Poté již nebránilo nic tomu, aby se začaly odehrávat zápasy. Hráči byli rozděleni do dvou kategoriích podle věku. První fáze turnaje se odehrála skupinově. V druhé fázi byli hráči nasazeni do hracího pavouku podle umístění ve skupinách.

Vítězství mladší kategorie ovládl Filip Strašák, druhý se umístil Dominik Schón a třetí místo získal Erik Czudek. Ve starší kategorií se stal vítězem Miroslav Palkoci, druhé místo vybojoval Pavel Kavan a bronzovou příčku obsadil Jiří Kotas.

Následovaly čtyřhry, které se již nerozdělovaly do kategorií podle věku. Diváci tak mohli sledovat i boje dospělých proti dětem, které byly leckdy velmi vyrovnané. Nakonec však starší hráči porazili mládež a na prvním místě se umístili Palkoci a Kavan, druzí Škola a Zábelka, třetí Zolich a Stachovský.

Moc gratulujeme vítězům.

Máme velikou radost, že se nám podařilo uspořádat tento vůbec první turnaj ve stolním tenise v naší Sportovní hale. Přesvědčili jsme se, že stolní tenis je velmi oblíbený sport o čemž svědčilo i nadšení dětí, kteří se i po skončení turnaje zabavili hraním velmi oblíbené hry zvané „kolotoč“.  Již teď se těšíme na další ročník.

Více foto naleznete na našem facebooku.

Rubriky

Kalendář akcí